Péče o květiny

Každá rostlina vyžaduje jinou péči. Některou musíte zalévat každý den, o jiné zas týden nevíte. Každá rostlina zároveň vyžaduje jiné podmínky. Například orchideje potřebují slunné místo, které jim zaručí dostatek tepla a slunečních paprsků, aby mohly kvést. Naopak keříkovým rostlinám, jako jen Bonsaj, prospívá místo, kde je stín. Takové rostliny potřebují vlhkou půdu, která by na sluníčku vyschla.

Péči o květiny dělíme na každodenní a dlouhodobou. Liší se především úkony, které je třeba provést v závislosti na druhu rostliny. Každodenní péče, jak už vyplývá z názvu, se provádí častěji, ale není tak časově náročná jako péče dlouhodobá.

 

Každodenní péče

Každodenní péče v sobě zahrnuje mnoho činností. Nejedná se jen o zalévání, které byste mohli očekávat. Pokud chcete pěstovat pokojové květiny, které budou krásné na pohled, musíte o ně dobře pečovat v každé roční době. Každá rostlina je jinak náročná, ale některé činnosti, které vyžadují všechny, se dají shrnout do následujících bodů.

Aby byly rostliny zdravé, musí být umístěny na správné místo. Takové místo by mělo splňovat jejich nároky na světlo a teplo. Je dobré si už před nákupem květin zjistit, zda máte doma pro ně vhodné podmínky. Informace můžete sehnat na internetu nebo v odborné literatuře.

Rostliny potřebují pravidelné zalévání. Jak často zalévat a kypřit záleží na potřebě každé rostliny. Například kaktus určitě nevyžaduje tolik vody jako růže. 

Hnojení patří mezi velmi důležité činnosti, které byste měli vašim rostlinkám poskytnout. Za správnou péči se vám jistě odvěčí. Stojí to každý den trochu času, ale zato se můžete těšit z krásy květin, která rozzáří váš dům.

 

Dlouhodobá péče

Dlouhodobá péče je o něco náročnejší než každodenní. Útěchou pro vás může být, že ji rostliny vyžadují jednou za čas. Součástí péče o pokojové rostliny jsou úkony, které jsou nezbytné, aby si vaše rostliny udržely hezký vzhled.

Pravidelné přesazování nebo prořezávání rostlinám prodlužuje život a podporuje kvetení. Přesazování je také důležité pro olistování a plodnost.

Vyvazování je důležité pro velké a pnoucí rostliny, které potřebují "oporu". Nemusíte se bát, že by vyvazování vypadalo nevzhledně. Není téměř vidět. A co víc - vytvářejí úhlednou strukturu.

 

Navštivte také

Doména www.amarylisy.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 5355 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.amarylisy.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář