Pěstování Hvězdníku

Hvězdník patří mezi náročnější rostliny, které potřebují dostatek vláhy a výživnou půdu. Co se týče světla a tepla, daří se jí nejlépe na slunném místě, kde bude moct růst a kvést.

Tak jako každá rostlina i Amarylis vyžaduje speciální péči, která mu zaručí bezproblémový růst. Jelikož je v současnosti na trhu mnoho rostlin pod názvem Amarylis, pozorně se přesvědčte, zda poskytujete své květině péči, kterou opravdu vyžaduje. 

V tomto článku se budeme věnovat pěstování květiny s názvem "Amarylis Hyperastrum". Pro správné pěstování je důležité řídit se obdobími, během kterých Amarylis vyžaduje jinou péči. Tyto fáze je nutné dodržovat, aby Amarylis vykvetl. 

3 fáze životnosti Amarylisu:

1. fáze - kvetení, tato fáze nastává v zimě
2. fáze - růst, který probíhá na jaře a začátkem léta
3. fáze - klid na podzim

 

Základní pravidla pěstování Hvězdníku

Pokud nemáte doma vypěstovanou květinu, ale chcete začít pěkně od začátku nakoupením cibulek, pak postupujte následovně. Cibulky Amarylisu si kupte na podzim. Pokud jste to nestihli, nezoufejte. I v zimě máte šanci na vypěstování krásného Hvězdníku. Pro cibulky najděte vhodné místo ve vašem sklepě, kde je uskladněte. Nejvhodnější teplota pro uskladnění se pohybuje kolem 17°C. Cibulkám totiž vyhovuje zima a tma. Když se z cibule amarylisu vynoří poupě, přineste květináč a zasaďte cibuli. Snažte se, aby byla část vidět.

Poté si rostlinku vemte k sobě domů. Už nepotřebuje chlad a tmu. V této fázi naopak vyžaduje světlo a teplo - nejnižší teplota by měla být kolem 20°C. 

Rostlinu dáme nejlépe na okno, kde bude mít dostatek slunnečních paprsků. Pokud máte tu možnost, nastavte květinu směrem na jih.

Po celou dobu je důležité udržovat půdu mírně vlhkou. Je potřeba, abyste rostlinu každý den zalévali. Jednou týdně byste ji měli přihnojit. V létě, asi tak od začátku května, můžete rostlinu postavit ven na sluníčko. 

V domácím prostředí nevydrží amarylis příliš dlouho. Uvádí se, že životnost květů se pohybuje kolem několika týdnů. Poté listy začnou žloutnout a opadat. Poté, co amarylis nebude mít žádný květ, je nutné omezit zalévání. Oschlé nebo uvadlé květy odstraňujte.

Cibule vyndejte z květináče a uložte opět do sklepa nebo jiam do chladu, kde bude kolem 17°C. Cibulky nezapomeňte mít v temnu. 

Cibule amarylisu je vhodné přesazovat nejlépe v listopadu, pokud jste to ale nestihli, můžete i v prosinci.
 

 

Navštivte také

Doména www.amarylisy.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 5355 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.amarylisy.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář