Přesazování

Přesazování patří mezi náročnější činnosti, které jsou spojeny s péči o květiny. Jedná se o obtížný proces, který v sobě zahrnuje mnoho úkonů, které se vám budeme snažit vysvětlit v tomto článku. 

Pokud přesazujete květiny, budete potřebovat následující pomůcky:


V prvé řadě je třeba upozornit, že nejvhodnějším obdobím na přesazování je jaro. Rostliny se po zimě "probouzí k životu", a tak je dobré jim trochu dopomoci, aby nám krásně kvetly a dělaly nám radost.

Postup

Podíváme se na pozorně na květiny a zkontrolujeme, zda nebyly přes zimu napadeny chorobami a nebo škůdci. V takovém případě bychom museli provést postřik a nebo použít vhodný přípravek proti chorobám. Poté odstraníme suché listy, napadené či slabé výhonky. Tím rostlinu zbavíme ošklivých částí. V praxi se tomu běžně říká "jarní sestřih".

Poté vezmeme rostlinu a jemně ji uvolníme ze starého květináče. Musíme však dávat pozor, abychom nepoškodili kořeny. Můžete toho docílit pomocí rukou mírným tahem nebo zkusit klepnout o hranu stolu. Pokud kořeny vyčnívají z květináče, nebo prorostly odtokovými dírkami, je třeba květináč rozstřihnout. Důležité je, aby byli kořeny zachovány. Po vyndání otřepeme z kořenů hlínu.

Je důležité, abyste pozorně prohlédli kořeny, jestli jsou zdravé. Pokud na nich najdete nějaké škůdce, nebo budou-li poškozené, odstřihněte je a případně posypte dřevěným uhlím.

Vezmeme nový květináč a nasypeme do něj drenáž. K tomu nasypeme trochu substrátu a zkusíme do květináče umístit rostlinu. Poté doplníme substrát mezi kořeny rostliny, několikrát proklepeme, aby se dostal všude a jemně stlačíme, aby rostlina byla v novém květináči připevněna.

Po dokončení tohoto procesu rostlinu dostatečně zalijeme odstátou vodou. Nezapomeňtě, že byste alespoň jeden měsíc po přesazení květinu neměli hnojit.

 

Navštivte také

Doména www.amarylisy.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 5353 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.amarylisy.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář